Magdalena Maria Bukowiecka, dziennikarka, copywriter, kierownik Punktu

Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego — językiem angielskim włada od 5. roku życia. Ukończyła także Akademię Rozwoju Regionalnego na Uniwersytecie Warszawskim. Tłumaczka przysięgła języka angielskiego, wpisana do rejestru ministra sprawiedliwości — z tłumaczeniowym epizodem w Parlamencie Europejskim. Biegle włada także językiem niemieckim.

Dziennikarka, głównie medyczna, choć uwielbia pisać także o kobietach i nie boi się podejmować trudnych, kontrowersyjnych tematów społecznych. Kocha rozmowy z ludźmi, ale jej ulubioną formą wypowiedzi pisemnej jest felieton. Dziennikarstwa uczy także młodsze pokolenia — bo ostatecznie sama wszystkiego opisać nie da rady…! A poza tym sztafeta pokoleń w dziennikarstwie jest bardzo wskazana.

Euroentuzjastka na wskroś — na każdym kroku dostrzega pozytywy wynikające z polskiego członkowstwa w Unii Europejskiej. Choćby na granicach między państwami Strefy Schengen. Bo w czasie wolnym czyta książki i podróżuje. W czasie każdej podróży coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że szkoła może i uczy, ale tak jak podróże — nie kształci nic!

Magdalena Maria Bukowiecka, dziennikarka, copywriter, kierownik Punktu