Kariera w instytucjach UE? Poznaj pracę doradców/czyń politycznych i analityków/czek PE! Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus serdecznie zapraszają na cykl spotkań online dla społeczności wspolnie.eu dotyczący rekrutacji i pracy w instytucjach Unii Europejskiej.

W czasie 4 spotkań dowiecie się:

— jak przebiega rekrutacja do instytucji Unii Europejskiej,

— jak wygląda praca w strukturach unijnych,

— jakich kompetencji potrzeba, by rozwijać karierę w samym środku Europy,

— jakie są zalety i wyzwania pracy w międzynarodowym środowisku.

Trzecie spotkanie online pt. ,,Kariera w instytucjach UE? Poznaj pracę doradców/czyń politycznych i analityków/czek PE!’’ poświęcimy rekrutacji i drodze zawodowej osób zainteresowanych doradztwem i pracą analityczną w różnych obszarach polityki.

W spotkaniu wezmą udział Monika Migo, doradca ds. polityki zagranicznej w Sekretariacie Komisji parlamentarnej ds. handlu międzynarodowego (INTA) w Parlamencie Europejskim, Piotr Glonek, analityk polityczny w Biurze Analiz Parlamentu Europejskiego (EPRS), oraz dr Magdalena Sapała, ekspertka ds. budżetu i Funduszu Odbudowy w Biurze Analiz Parlamentu Europejskiego (EPRS).

Nasi goście opowiedzą, jak to się stało, że trafili do jednej z instytucji Unii Europejskiej, podzielą się z nami swoimi doświadczeniami, historiami i kulisami codziennej pracy.

Kiedy: 30 stycznia 2023 (poniedziałek), godz. 17:00-18:40

Gdzie: Zoom. Link prześlemy w dniu wydarzenia.

Rejestracja: https://www.together.eu/…/zaproszenie-na…/register

Termin zgłoszeń upływa 29 stycznia 2023 r. (niedziela).

Podczas spotkania zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie i odbędzie się quiz wiedzy o PE z upominkami dla najlepszych graczy.

Spotkanie odbywa się w języku polskim i może być nagrywane.

Pytania prosimy kierować do Fundacji Civis Polonus na adres:

kamil.dejna@civispolonus.org.pl.

Pozdrawiamy!

Parlament Europejski

— Zespół wspolnie.eu oraz Fundacja Civis Polonus