,,Porozmawiajmy o polityce migracyjnej Europy. W jakim kierunku powinna podążać Unia Europejska, aby sprostać wyzwaniom na Starym Kontynencie?”

W ramach działań dla społeczności wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus zapraszają osoby w wieku 14-30 lat na cykl spotkań online pt. „Porozmawiajmy o przyszłości Europy”.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 grudnia 2021 r. w godz. 17:00-18:30 na platformie Zoom. Porozmawiamy o konflikcie na granicy polsko-białoruskiej i możliwych sposobach na jego rozwiązanie. Zajmiemy się tematem polityki migracyjnej Unii Europejskiej i wspólnie wypracujemy rekomendacje w tym obszarze. Będą one głosem młodych wpisującym się w Konferencję w sprawie przyszłości Europy.

Przed nami interaktywne spotkanie z elementami dyskusji, pracy w grupach i planowania strategicznego. Na zakończenie odbędzie się quiz z nagrodami!

W spotkaniu weźmie udział ekspertka, dr Jolanta Szymańska, koordynatorka programu Unia Europejska w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, która zajmuje się polityką migracyjną UE.

Spotkanie będzie moderować Joanna Pietrasik – współzałożycielka i prezeska zarządu Fundacji Civis Polonus.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

1. Zarejestruj się na platformie: https://wspolnie.eu/pl/ (dotyczy osób, które nie są jeszcze członkami Wspólnie.eu) – to warunek konieczny, aby wziąć udział w spotkaniu.
2. Wyraź chęć udziału w wydarzeniu poprzez system Konfeo: https://popme.konfeo.com/pl/groups. O zakwalifikowaniu na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń w ramach limitu miejsc. Rejestracja do 14 grudnia 2021 (włącznie) lub do wyczerpania wolnych miejsc.
3. Dołącz do spotkania w czwartek, 16 grudnia 2021 r. o godz. 17:00 poprzez link, który otrzymasz dzień wcześniej na podany adres e-mail. W razie nieotrzymania linku prosimy o sprawdzenie skrzynki spam i/lub kontakt z organizatorami.