W uznaniu istotnej roli Polski we wspieraniu uchodźców uciekających przed inwazją na Ukrainę, 9 kwietnia 2022 roku w Warszawie odbędzie się konferencja darczyńców „Razem dla Ukrainy” (Stand Up For Ukraine) zainicjowana przez przewodniczącą Komisji Europejskie -j Ursulę von der Leyen i premiera Kanady Justina Trudeau.

W wydarzeniu weźmie udział prezydent Polski Andrzej Duda wraz z przewodniczącą Ursulą von der Leyen, a premier Trudeau będzie uczestniczył zdalnie.

Polska przyjmuje ponad 2,5 mln uchodźców i odgrywa ważną rolę jako centrum pomocy humanitarnej, wysyłając na Ukrainę wsparcie z całej Europy.

Konferencja darczyńców zakończy szerszą kampanię w mediach społecznościowych rozpoczętą przez Komisję Europejską i rząd Kanady we współpracy z międzynarodową organizacją Global Citizen. Celem kampanii jest pozyskanie funduszy i innych rodzajów wsparcia w celu zaspokojenia potrzeb osób przesiedlonych w Ukrainie oraz uchodźców.

Do kampanii przyłączyli się już artyści z całego świata, w tym między innymi Bono, Madonna, Elton John, Miley Cyrus, Adam Lambert, Céline Dion czy Alanis Morissette, a kolejni będą dołączać.