W ramach działań dla społeczności wspolnie.eu . Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus zapraszają osoby w wieku 14-30 lat na cykl spotkań online pt. „Porozmawiajmy o przyszłości Europy”. Ostatnie spotkanie zatytułowane „Polityka energetyczna UE. Jak doprowadzić do zeroemisyjności Europy?” odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia 2022 r. w godz. 17:00-18:45, na platformie Zoom. 

Porozmawiamy o tym, kiedy Unia Europejska będzie mogła pochwalić się osiągnięciem neutralności klimatycznej. Zajmiemy się możliwościami rozwoju odnawialnych źródeł energii w krajach członkowskich. Wspólnie wypracujemy rekomendacje dla Unii Europejskiej dotyczące polityki energetyczno-klimatycznej. Będą one głosem młodych wpisującym się w Konferencję w sprawie przyszłości Europy.

Przed nami ciekawe spotkanie z elementami dyskusji i pracy w grupach. W trakcie wydarzenia odbędzie się quiz wiedzy o PE z nagrodami!

Spotkanie będzie moderować Joanna Pietrasik – współzałożycielka i Prezeska Zarządu Fundacji Civis Polonus. Nazwisko eksperta/ekspertki podamy niebawem. Jak wziąć udział w wydarzeniu?

  • Zarejestruj się na platformie: https://wspolnie.eu/pl/ (dotyczy osób, które nie są jeszcze członkami wspólnie.eu) – to warunek konieczny, aby wziąć udział w spotkaniu.
  • Wyraź chęć udziału w wydarzeniu poprzez system Konfeo: https://peue.konfeo.com. O zakwalifikowaniu na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń w ramach limitu miejsc. Rejestracja do wtorku, 27 kwietnia 2022 roku (włącznie) lub do wyczerpania wolnych miejsc.
  •  Dołącz do spotkania w czwartek, 28 kwietnia 2022 r. o godz. 17:00 poprzez link, który otrzymasz dzień wcześniej na podany adres e-mail. W razie nieotrzymania linku prosimy o sprawdzenie skrzynki spam i/lub kontakt z organizatorami.