Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych  na przygodową, europejską i w pełni bezpieczną grę miejską pt. „KIERUNEK-EUROPA”, wieńczącą tegoroczne obchody Dnia Europy!  Wyjątkowa rozgrywka odbędzie się równolegle w czterech miastach – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku w sobotę 12 czerwca br.Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie tylko mieszkańców tych czterech miast, do zabawy w specjalnie przygotowanych na tę okazję grach miejskich. Chcemy podkreślić, że Europa to nasze wspólne dziedzictwo, ale i nasza wspólna przyszłość. Dlatego w grze spotkamy przybyszów z przyszłości naszego kontynentu. Pokażą nam oni, że pozytywne zakończenie naszych problemów jest na horyzoncie, ale tylko dzięki współpracy i skupieniu na odpowiednich priorytetach uda nam się je osiągnąć.Tematyka gry nawiązuje do obecnych priorytetów Komisji Europejskiej, jak również do Europejskiego Roku Kolei. Na poszczególnych etapach gry na graczy czekają animatorzy. Każdy etap jest „stacją” kolejową, na której gracze realizują zadanie nawiązujące do jej nazwy. Teren rozgrywki obejmie ścisłe centrum danego miasta. Uczestnicy gry będą musieli, m.in. odnaleźć miejsce ukrycia kolejnych „stacji” i prowadzących je animatorów.Gra jest zespołowa. Każda drużyna składa się z dwóch do czterech osób. Minimalny wiek uczestników gry to 8 lat. Przynajmniej 1 osoba w każdej zarejestrowanej drużynie musi być pełnoletnia.Każdy uczestnik już za sam udział w grze otrzyma pakiet gadżetów, a na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody – smartwatche, radia internetowe, aparaty instax oraz dodatkowe upominki.

Regulamin gry oraz więcej informacji można znaleźć na stronie Przedstawicielstwa KE w Polsce tutaj.
Jak zapisać drużynę? Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail odpowiedni dla danego miasta:dla Gdańska: gdansk@kierunek-europa.pl;
dla Krakowa: krakow@kierunek-europa.pl;
dla Warszawy: warszawa@kierunek-europa.pl
dla Wrocławia: wroclaw@kierunek-europa.pl;Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane wszystkich osób wchodzących w skład drużyny: imiona i nazwiska uczestników, jeden numer telefonu kontaktowego, datę urodzenia wszystkich członków drużyny. Na zgłoszenia drużyn czekamy do 10 czerwca 2021r.