W dniach 5-6 października z wizytą w Polsce przebywała delegacja Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Wewnętrznej Komisji Europejskiej (DG HOME). Zastępca Dyrektora Generalnego DG HOME, Olivier Onidi, spotkał się z Wiceministrem Spraw Wewnętrznych, Bartoszem Grodeckim.

W programie pobytu w Polsce były także spotkania z Dyrektorem Departamentu Spraw Międzynarodowych MSWiA Mariuszem Boguszewskim oraz z Dyrektor Departamentu Europy Wschodniej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Małgorzatą Kosiura-Kaźmierską. Delegacja DG HOME uczestniczyła także w spotkaniach z przedstawicielami organizacji pozarządowych i organizacji międzynarodowych (UNHCR, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji) oraz przedstawicielami Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX.
Celem wizyty była wymiana informacji z polskimi władzami, przedstawicielami organizacji pozarządowych i międzynarodowych oraz przedstawicielami agencji FRONTEX na temat sytuacji na granicy między Białorusią a Polską. Wizyta delegacji DG HOME została ustalona podczas spotkania Unijnej Komisarz ds. Polityki Wewnętrznej Ylvy Johansson i Ministra Spraw Wewnętrznych Mariusza Kamińskiego w dniu 30 września 2021 roku.